Cool4U Kft. – a Gree Group magyarországi képviselete – egy európai színvonalú, magas színvonalú és környezettudatos irodaházat kívánt létrehozni. A TIBA Építész Stúdióval együttműködve a CENC Építőmérnöki Kft-t választották ki a tartószerkezet tervezésével, beleértve az engedélyezési és kivitelezési tervdokumentációt is.
A projekt háttere
A Szarvason található helyszínt nyugatról és délről az Arborétum utca és a 44-es főút, északról és keletről pedig egy ciprusliget és a Szarvasi-Holt-Körös folyó határolja.
A tulajdonosok számára kiemelt szempont volt a nyugodt és zöld munkakörnyezet megteremtése és biztosítása. Az épület szerény kialakítását és kifinomult anyaghasználatát ezért gondosan megtervezték, hogy ezt a célt elérjék, miközben a kortárs építészet kiváló példáját nyújtja.
A tervezett irodaház kétszintes, és extenzív zöld tetővel rendelkezik. A bruttó alapterület összesen 1314 m². A szükséges parkolóhelyek és kerékpártárolók a földszinten kerültek kialakításra. A földszinten lesz a főbejárat, az irodák, a gépészeti helyiségek, a tárgyalók és egy kávézó – amely a nagyközönség számára is nyitva áll majd. Az első emeleten fülkés és nyitott, nagy alapterületű irodák kerülnek kialakításra.
Az épület formáját úgy tervezték, hogy tiszteletben tartsa a helyszínen található védett mocsári ciprusfák ligetét, és méltóságteljesen illeszkedjen a természetes környezetbe. Keleti homlokzata a telek mellett húzódó Szarvasi-Holt-Körös folyót követi. Eközben az önkormányzati tulajdonú parti sétányt építészeti tájépítészeti elemekkel integrálták a fejlesztésbe.
Hatékony vasbeton tervezési eszközök
Az irodaház monolit vasbeton tartószerkezetének tervezése gondos tervezést, precíz mérnöki munkát és a projekt összes partnere közötti együttműködést igényelt. A CENC szigorú tervezési folyamatot követve és olyan eszközöket használva, mint az Allplan építőmérnöki tervezőszoftver, egy biztonságos és szerkezetileg szilárd épületet tudott létrehozni, amely megfelel a kortárs építészet legmagasabb követelményeinek.
A folyamat megkezdéséhez a CENC elemezte az építészeti terveket és a helyszíni körülményeket, hogy meghatározza azokat a terheket és igénybevételeket, amelyeket az épületnek el kell viselnie annak érdekében, hogy az épület biztonságos és szerkezetileg szilárd legyen. Miután ez megtörtént, a CENC megtervezte a vasbeton szerkezetet.
A CENC az Allplan építőmérnöki tervezőszoftvert használta a vasbeton tervezéshez. Az Allplan segítségével a CENC precíz rajzokat és modelleket tudott készíteni az épület szerkezeti rendszeréről – beleértve az összes szükséges információt a kivitelezéshez. Az Allplan különösen alkalmas vasbeton tervezésre, mivel számos integrált eszközt kínál, mint például az egy kattintással történő zsaluterv modellezése, a vasalási részlettervek egyszerű elkészítése és az előregyártáshoz szükséges automatizált elemtervek.
A részletes tervezés, a rajzok és a kiviteli dokumentáció elkészülte után a CENC beszerezte a szükséges engedélyeket, hogy az épület biztonságos legyen és megfeleljen minden jogi követelménynek. Végül a CENC szorosan együttműködött az kivitelező csapattal, hogy a terv megfelelően megvalósuljon az építési folyamat során. A CENC az építési csapattal szorosan együttműködve hozzájárult ahhoz, hogy az épület időben, a költségvetésen belül és a lehető legmagasabb színvonalon készüljön el.
A modern üvegépület mostantól feltűnő fókuszpontja a területnek, miközben nyugodt és békés munkakörnyezetet biztosít a vállalat számára.